Měsíční dcera

5. prosince 2009 v 10:57 | simprerato |  short stories others
Věnování: carol.cavitto
Postavy: Nife, chlapec, lovec
Žánr: smutné, o životě
Typ: jednorázovka
Dodatek: má to dva konce, vyberte si, který se vám bude líbit víc :)

Letní louka v záři hvězd je poseta milióny třpytících se kapiček rosy. Plavovlasá dívka seděla opírajíc se o kmen rozložitého buku v bukovém hájí. Fascinovala ji záře hvězd, které tančily na obloze kolem měsíce.
Opodál se za stromem schovával mladík a nemohl od dívky odtrhnout oči. "Šel bych k ní blíž. Ale bojím se, že se mě lekne a uteče." Pomyslel si. Tu oba uslyšeli vzdálené křupnutí, které oba vyrušilo ze zasnění a oni jako v úžasu vstali a opustili své úkryty. Dívka párem ladných skoků zmizela a chlapec, který se vydal za ní, byl teď na třpytící se louce zcela nechráněn a sám. Ozvalo se další křupnutí. Chlapce zastihla panika, nevěděl co dělat. Stál na otevřeném prostranství. "Křup, křup, křup." Nyní už lovec neplýtval opatrností. Zahlédl cíl a rozběhl se k němu. Vytáhl pušku a zaměřil.
Tu kdosi poklepal chlapci na rameno a přitáhl ho k sobě. Když lovec vystřelil, těsně minul jakýsi strom, který nyní stál uprostřed louky. Vypadal jako strom, který chce objímat a chránit svět. Lovec byl vyveden z míry… snad se mu to jen zdálo.. přemýšlivě odešel hledat dál…
Strom tam ještě dlouhou chvíli stál a potom, až se lovec vzdálil, se proměnil zpět na objímající se dívku a chlapce. Dívka byla, stejně jako předtím nahá, což nepovažovala za nic nemravného. Chlapec ovšem byl oblečen, tak jak přišel. "Proč jsi to udělala?" zeptal se a všiml si, že dívka má na sobě jen náhrdelník z červených bobulí. "Lovec je zlý, chodí sem každou noc a loví zvěř a noční tvory." Vysvětlovala dcera měsíce. "Ale já jsem jen člověk…" namítal chlapec. "Je noc… a byl jsi poblíž mne. Jinak by tě nechal být…" Dívka poodstoupila a ukázala na nebe. "Podívej se na to souhvězdí. Je to střelec… zkrátka to má v krvi.. on není zlý, dělá to pro rodinu… určité věci nechápe." Po tváři jí stekla slza. Chlapec se na nebe ani nepodíval, stále zíral ne měsíční dceru a slzu jemně otřel. "Vidíš ty krásné hvězdy?" zeptala se ho. "Vidím." Odpověděl. "Vždyť ses ani nepodíval!" namítla. Chlapec se pobaveně usmál a podíval se jí do očí. "Vidím je ve tvých očích." Naklonil se k ní, objal ji a políbil.
1) V tu chvíli se vrátil lovec. "Křup." Následoval výstřel, který je oba zasáhl. A tak v obětí spadli na zem a dívka zakryla chlapce svými vlasy. Když k nim lovec přišel, už tam nebyli… Dcery měsíce se hned po smrti mění v prvky užitečné na zemi, a ten kdo se dotkne jejich vlasů v okamžik jejich smrti, je také tímto kouzlem zasažen.
2) "Jak se vlastně jmenuješ?"
"Nife, jsem dcera měsíce." "Křup!" Náhle se ozval výstřel a jelikož se chlapec ladně vyhnul střele, plnou silou zasáhl Nife do prsou. Se slzami v očích z chlapcovy zrady upadla dívka na zem. Chlapec už ml o měsíčních dcerách mnoho nastudováno, a tak věděl, že se nesmí dotknout vlasů dívky. Položil ruku na červený náhrdelník z bobulí. Díky tomuto činu se Nife nezačala rozplývat do atmosféry, ale zůstala celá ve své plné kráse. Pramínek krve jí stékal z koutku úst. Lovec přišel k chlapci, mrzutým hlasem prohodil "Dobrá práce" a přehodil si Nife přes rameno. Chlapec se zamyslel, přitom si přejížděl prstem po puse a prohlásil. "Jsou to krásná a ušlechtilá stvoření. Doufám jen, že ji vážně potřebujete k tomu, aby ten chlapec přežil…" "Ano pane" Lovec odešel i s kořistí a chlapec si pro sebe zamumlal: "Asi jsem se zamiloval…" a potom odešel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Carolka Carolka | 6. prosince 2009 v 16:46 | Reagovat

Co můžu k tomu říct.. Krásné :D Teda dva konce jsi neměla dávat, nemám ráda, když si můžu vybírat :D Doufám, že nějakou dostanu na Vánoce :D třeba yaoi :P

2 Miya-chaaaan ^-^ Miya-chaaaan ^-^ | Web | 8. prosince 2009 v 16:40 | Reagovat

vrauum.. dokonalé.. Ale co se dá od tebe čekat, že jo? xDD normálně ani nevím, který konec je lepší. mě se líbí oba.. n_n vážně.. btw máš vážně zajímavé nápady ^______^ krása :)

3 ItaSaku-Ai(Ninja kunoichi) ItaSaku-Ai(Ninja kunoichi) | Web | 11. prosince 2009 v 21:29 | Reagovat

Odpověď:Jasně,chci ho pořád x).Byla ybch ti za něj moc vděčná x).
Taky miluju Itachiho ♥♥ moc x).
Já to právě s ♥♥ ItaSaku ♥♥ nemylsim,až tak zle... .

4 Miya-chaaaan ^-^ Miya-chaaaan ^-^ | Web | 11. prosince 2009 v 23:06 | Reagovat

oo já jsem milovaná gothic ;) děkuji milovaná miyuše :D

no tak jsem ráda že sis to užila u té kamarádky :D a jop už jsem ti našla i perfektn obrázek, který se ti určitě bude líbit.
Heh.. já už asi dvakrát v životě nespala 48 hodin v kuse :D
Ale neříkám, že jsem normální člověk :D

btw. myslím, že pokušení dát laye na impreparato neodolám :D tudíž ano budou tam i laye :)

.................
.............

no ty jsi odjakživa milovaná :D:D:D
_____

hej úplně díky... já žádný nemohla najít.. x_X strašně se na dess těším ^^ :))
_____

a kdo by ti taky věřil, že? xDD
_____

tím líp ;)) tvoje laye jsou úžasné a nedovedla bych si představit tvůj blog bez layů.. ^^

5 Miya-chaaaan ^-^ Miya-chaaaan ^-^ | Web | 11. prosince 2009 v 23:07 | Reagovat

trochu roztáhlejší koment, gomene xP xD

6 Kiriki von KoKo JamBo Kiriki von KoKo JamBo | Web | 12. prosince 2009 v 10:29 | Reagovat

Krásná krásná krásná povídka! :D Ten druhý konec se mi líbil víc. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.