Konec srdcových hodinek

3. prosince 2009 v 17:12 | simprerato |  short stories Darren Shan
Věnování: www
Postavy: O. Sudd, vampýr, dítě
Žánr: depresivní
Typ: jednorázovka

Zabouchl dveře, ale z vedlejšího domu se stejně stále ozývá pláč. Muž otočí svou hlavu na dům a důrazně pokývne hlavou. Nic nechápou.
Takhle to zkrátka musí být. Najednou ven vypadne dítě a na chodníku se rozlije kaluž krve. Muž znovu zakroutí hlavou a už se raději nedívá na pekelnou scénu, která se za ním odehrává. Pohlédne na hodinky ve tvaru srdce, které má upevněné na levé ruce.
Shledá, že je pozdě, a že by měl už jít. Tedy ohlédne se ještě jednou. Koutkem oka spatří, jak se jakási červená postava sklání nad dítětem.
Vypadá, že mu chce pomoci, ale tento muž dobře ví, co postava dělá. Nicméně - co se má stát nechť se stane. Toto je jeho heslo, kterým se řídí každý den. Nic nezmůže nemá právo měnit jakýkoli osud.
Ano je to tak, ačkoli je to příšerné, nedá se to změnit. Muž se podívá na cestu a vidí… žádný automobil nejede. Tudíž se rozhodne bezpečně přejít přes cestu.
Je to jen pár metrů a bude v bezpečí. Musí ale přejít… Stále koutkem oka pozoruje jak postava vysává svou oběť. Velmi působivé. Už je v půlce cesty když… .
Najednou jej něco prudce porazí a muž leží na silnici nemohoucí. Postava se jen zvedne a oči se jí zablýsknou. V ruce svírá nůž... nyní jej ovšem nepotřebuje. Muž leží nemohoucí… nehýbe se...
Jen bezmocně třeští své vševidoucí oči. Postava se přibližuje. Muž už cítí její dech. Už se nad ním sklání. Nemohoucí muž jen zavře oči a čeká….
Čeká..bezmocný..věděl že se to stane..věděl to …. A tak jeho poslední myšlenka zní: "Co se má stát nechť se stane." A s touto myšlenkou pomalu umírá bezmocný smířený se svým osudem.
Ano tohle je konec slavného... O.Sudda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tara Tara | Web | 3. prosince 2009 v 22:05 | Reagovat

No pokud napíšu knížku to se ještě uvidí :) ale já jsem spíše na krátší do tohos e dá dát víc pocitů nahňácaných u sebe :)
Jop a ikonka se změní: přihlásíš se na blog, pak dáš nastavení, upravit profil a  tam to je pod Informacemi o autorovi :)

2 Yone Yone | Web | 15. ledna 2010 v 17:29 | Reagovat

Ahhh.... tak to je psycho. No... ale O.Sudd byl vždycky psycho. Ani se nedivím, že z něho mají všichni nahnáno.
No... ale každopádně umíš hezky vyjadřovat pocity a takové ty ostatní věci. ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.